************SZOKATLAN JÓSLÁSI MÓDSZEREK GYŰJTEMÉNYE*************
Onomantia: A nevek jelentésével összefüggő jóslás. Egy gyermek neve állítólag hatással van kialakuló személyiségére.
Makulomantia: A testen található anyajegyek alakjával, színével és helyével foglalkozik. A fülön lévő anyajegyek például gazdagságra utalnak; A homlok közepén lévők pedig vállalkozásra.
Metopomantia: A homlok vonalait elemző módszer. A homlok hét területre osztható a bolygóknak megfelelően, melyeknek értelmezési rendszere hasonló a tenyérjósláshoz.
Apantomantia: Ez a módszer állatokkal történő véletlenszerű taálkozások at vizsgál, melyek rövid időre jó vagy rossz szerencsét hoznak az illetőnek. Egy kecskével hirtelen találkozni szerencsésnek mondott dolog; egy bárány békét, és boldogságot ígér, míg ha egy egész nyáj közelít felénk, az rendkívül szerencsésnek számít.
Belomantia és kleromantia: A belomantia a lvegőbe hajított nyilakat és más megjelölt botokat használ jóslataikhoz, melyek leérkezési helyét aztán megjelölik és értelmezik. Ez a módszer leginkább igen-nem kérdések megválaszolására alkalmas, egymást kersztezve földet érő nyilak negatív választ jelntenek. A kleromantia többoldalú tárgyakat használ, pédául botokat, csontokat, kagylókat, minden oldalukban valamilyen jelzéssel. Ezeket egy különféle alakzatokkal díszített kendőre dobják, mely alakzatokat az oda eső,tárgynak speciális jelntést adnak.
Epatoszkomantia: EZ a módszer az állatok belsőségeit jellemzik. Rendkívül népszerű volt Rómában, Görögországban, Japánban, a suméroknál, és más ősi civilizációkban, Burmában, és Borneóban pedig manapság is használatban van.
Gelomantia: A gelomantia az emberi hangoat vizsgálja, főként a nevetést. Ez a fajta elemzés korábban a szellemi fogyatékos embere által kiadott különféle hangokból jósolt.
( Ezek az egyiptomiak által is már olya nagy tiszteletben tartott teremtmények azóta is mindenfajta mágia és jóslás fontos részét képezik. Máig hatodik érzéket, kilenc életet és különféle jó és rossz ómeneket tulajdonítanak nekik.)
Felidomantia: A macskák mozgásán és viselkedésén alapul. Az ősi egyiptomi macskaistennők, Pasht és Sekhmet emelték a macskát az istenségek sorába. Ma is boszorkányokkal hozzuk ezt az állatot összefüggésbe. A felidomantia nyomai fennmaradtak egyes népi szólásokban: ha fekete macska megy át előttünk az úton, az rosszat jelent; ha egy esküvőn macska jelenik meg, az boldog kapcsolatot ígér.
Kolorológia: A kolorológia az aurák, és a testünket körülvevő áttetsző színhálók fényével foglalkozik. Úgy tartják, a kék szín az együttérző, a piros pedig a kalandvágyó ember körül látható. A sárga aura nagy fantáziára utal, a zöld társas lényekre, a barna megbízhatóságra, a fekete lázadásra, a lila pedig kreativitásra.
Lompadomantia: A név a gyertya lángját használó módszert takarja. Egy nagy, ragyogó fényű gyertya például jó szerencsét jelent. A lampadomantia nyomait őrzi az a szokás is, amikor a születésnapi gyertyákat mind el kell fújni, hogy kívánságnk teljesüljön.
Aeromantia: A felhők alakzatát elemző módszer. Nyomai olyan mondásokban lelhetők fel, mint "Bárányfelhős eget félszáraz nap követ" vagy "éjjeli nap vöröse pásztoroknak öröme, de ha reggel vereslik, azt bizony nem szertik" stb.
Spodomantia: A spodomantia a tűz által jósol. Egy papírra üzenetet vagy kérdést írnak, majd meggyújtják. A keletkező füst és láng viselkedése, színe, tekergő mozdulatai alapján olvassák aztán ki a jóslatot. A régi időkben a hamu alakját is értelmezték a tealevelek módszeréhez hasonlóan.
Alektriomantia: Az állatok viselkedésére épülő jóstechnika. EZ, az egykor kedvelt módszer abból állt, hogy egy kakast vagy tyúkot eresztettek egy magokkal teleszórt körbe, ahol minden magot az ábc egy-egy betűjére helyeztek. A felcsipegetésük sorrendjében aztán feljegyezték és értelmezték. LÉtezik ennek egy napjainkban is sokfelé használt változata, mely főleg Szingapúrban kedvelt. Feltesznek egy kérdést, amire egy batanított madár választ feleletet a hálóba helyezett papírdarabok közül.
üdv: sec
************************************************************** |